ANIMÁTOR 3D POSTAV

//ANIMÁTOR 3D POSTAV
ANIMÁTOR 3D POSTAV 2018-03-13T18:37:58+00:00

ANOMALIA 3D charakterový animátor je šesti týdenní intenzivní kurz zaměřený na zvládnutí základní a pokročilé 3D animace postav.

 

Získejte nové a rozviňte dosavadní dovednosti

Naučíte se využívat svou kreativitu s pomocí technických dovedností a osvědčených postupů. Zvýšíte svou uplatnitelnost na trhu práce, rozšíříte své znalosti, poznáte nové kolegy a profesionály v oboru.

Naučte se osvědčené postupy 

Na základě speciálně připravených cvičení prohloubíte své současné znalosti a získáte dovednosti potřebné pro pracovní pozici 3D charakterový animátor;

 • zorientujete se v technických postupech výroby 3D animace, seznámíte se se specifiky studiové práce
 • dozvíte se, co vás čeká při tvorbě záběru: úskalí plánování, výroba layoutu a póz 3D animace (blocking), finalizace 3D animace (polishing)

Podrobný program kurzu je k dispozici zde.

 

Průběh kurzu

Kurz probíhá kombinací prezenční a online formy výuky.

Prezenční část je realizována v Litomyšli a trvá celkem čtyři týdny. Každý den se skládá ze dvou hlavních bloků: v dopoledním se účastníci soustředí na teoretickou část, jejíž téma se poté rozvíjí v odpolední sérii krátkých cvičení. Ta akcentují dané téma v praxi. Cvičení jsou časově omezená a zaměřují se na zvládnutí izolovaných dovedností.

Online část trvá dva týdny, během kterých účastníci pracují průběžně na vlastním projektu. Lektoři jsou účastníkům během této doby k dispozici ve virtuální online učebně, která dovoluje komunikaci mezi účastníky kurzu, zpětnou vazbu, sdílení výukových materiálů.

Cílem výsledného úkolu je ucelená prezentace získaných praktických dovedností účastníků, např. za účelem získání práce v animačním nebo herním studiu.

Kurzy jsou určeny pro min. 10–15 účastníků, což umožňuje individuální přístup a vedení (mentoring) lektorem s ohledem na aktuální znalosti a dovednosti.

 

Komu je kurz určen

3D a 2D animátor, stop motion animátor, režisér animace, 3D grafik, motion designer

 

Požadavky trhu práce

Kurz 3D charakterový animátor reaguje na současnou poptávku tuzemských animačních studií a produkcí po 3D charakterových animátorech. Pokročilé dovednosti 3D animace byly uvedeny respondenty průzkumu realizovaného Asociací animovaného filmu Mapování stavu oboru animované tvorby v ČR jako jedny z nejpotřebnějších s ohledem na současné a budoucí potřeby animačních studií a producentů. Animátoři s pokročilou dovedností techniky 3D animace na trhu práce zásadně chybí.

 

Profesní uplatnění

 • charakterová animovaná tvorba pro film, seriály a reklamu (cartoon animation)
 • reálná animace (creature animation)
 • animace počítačových her (game animation)

 

Předpoklady pro účast v kurzu

Kurz je určen motivovaným nadšencům, studentům, profesionálům, kteří chtějí rozšířit či prohloubit své znalosti.
Jsou vítány:

 • předchozí zkušenosti s 2D či loutkovou charakterovou animací (možné předchozí samostudium klasických principů animace)
 • pracovní zkušenosti s používáním digitálních animačních programů (TVPaint, Adobe Flash, AfterEffects, Toon Boom apod.)
 • zájem o studium nových postupů, témat a nástrojů v animaci

 

Kritéria výběru účastníků

Účastníci musí mít základní znalosti s 3D charakterovou animací s prokazatelným pracovním portfoliem a dovednosti k využití animačních nástrojů SW Autodesk Maya.

V motivačním dopise je třeba zdůraznit kariérní motivaci profesně se věnovat animaci a rozvíjet dovednosti 3D charakterové animace po skončení kurzu.

Uzávěrka přihlášek do 31. května 2018

 

 • Termín kurzu
  23. 7. – 3.8. 2018
  20.8. – 31. 8. 2018

  (20 dní prezenčně, 10 dní distančně)

 • Lektoři
  David Toušek
  Pavel Hruboš
 • Úroveň
  začátečníci, mírně pokročilí
 • Cena

  45 000 Kč / osoba

  Cena je včetně 21% DPH. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravování v Litomyšli.

Lektoři

David copy

David Toušek (3BOHEMIANS)

David získal své animační dovedností ve 3D na škole a v dalších animačních kurzech ve Spojených státech. Následně se účastnil školení pro profesionály na škole The Animation Workshop v Dánsku pod vedením animátorů ze studia PIXAR. Ve Viborgu také získal status „artist in residence“, aby mohl započít práce na svém prvním krátkém filmu TELE-VISION. Do Viborgu byl několikrát pozván, aby učil základům 3D v programu Maya, a za The Animation Workshop vyučoval základům 3D charakterové animace na Institut de l’image de l’Ocean Indian na ostrově Réunion. Zkušenost s lektorováním a první produkcí animovaných filmů vedla Davida k založení programu ANOMALIA již v roce 2008. David je co do charakterové animace aktivní v produkci krátkých animovaných filmů a reklam (Kofola, Jupík, Sazka a další). Produkce Rolling Pictures najala Davida na animování reklamní kampaně 13 animovaných spotů pro film Hurvínek a kouzelné muzeum. Z českých animátorů je jediným, který měl možnost animovat legendární postavy Spejbla a Hurvínka ve 3D.

 

Pavel Hrubos

Pavel Hruboš (freelancer, Eallin)

Jako 3D animátor získal rozsáhlé praktické zkušenosti desítkami mezinárodních reklam (Fanta, Subaru, American Express, Amnesty International, Hyundai, CIF, O2, Česká pojišťovna, Kofola, ING aj.). Podílel se na vývoji hry MAFIA II či celovečerního animovaného filmu Autopohádky a Fimfárum 3D. Dlouhodobě se věnuje krátkometrážní animované seriálové tvorbě Nejmenší slon na světě (18 epizod) a slovinskému seriálu Maček Muri.

Our partners