Je důležitější mít “skvělý nápad” nebo “skvělý tým”?

//Je důležitější mít “skvělý nápad” nebo “skvělý tým”?

Je důležitější mít “skvělý nápad” nebo “skvělý tým”?

INSPIRUJEME SE

Ed Catmull:” …Jestliže máte skvělý nápad a dáte to průměrnému týmu k realizaci, zničí Vám jej. Jestliže máte průměrný nápad a dáte to skvělému týmu, opravý nedostatky nebo jej odhodí a sami přijdou na něco lepšího.

Obecně se uvažuje o tom, že idea je ze všeho nejdůležitější. Mít myšlenku, nápad. Uvažuje se nad nápadem jako o něčem jedinečným. Ale film obsahuje tisíce různých nápadů a věci, které je třeba řešit a musíte většinu z nich vyrešit správně, abyste mohli být úspěšní. A proto potřebujete tým, který spolupracuje mezi sebou kvalitně a efektivně.

Studia se často snaží najít konkrétní nápad, námět pro svůj film. Časem jsme si ale uvědomili, že k tomu přistupujeme špatně. Předpokladem úspěchu, tedy nalezení právě toho správného příběhu, není námět samotný, ale naopak schopnost dát dohromady tým lidí, kteří jsou schopni spolupracovat a společně dát skvělou myšlenku dohromady.

Mnoho lidi kopíruje to, co vnímají jako úspěšné. V mnoha případech se kopírováním lidé učí, ale často je to kratkozraká filosofie. Například si všiměte, že lidé chtěji kopírovat jen ty úspěšné filmy. Ale faktem je, že existuje mnoho filmů, které mají skvělou myšlenku, ale špatnou realizaci. Lidé by měli přeci předělávat špatné filmy namísto, aby kopírovali ty již úspěšné. Měli bychom se snažit všímat špatných filmů a opravovat je. To je ten lepší přístup k úspěchu.

Takže se také stává, že nás lidé kopírují, ale  nakonec se jim může maximálně podařit napodobit jen technologii. Ale těžko se jim podaří zkopírovat náš vnitřní proces uvažováni a týmovou spolupráci.“

Celá přednáška Ed Catmulla prezentovaná na Stanford Graduate School of Business zde:2018-03-13T18:38:04+00:00March 2nd, 2010|